Управление на производството – Shopfloor management (SFM)
или „Как да направим подобрението на резултатите ежедневие?“
Защо да използваме структурирани инструменти за управление на производството (Shopfloor management – SFM)?
- В производството нямаме видимост на показатели, цели и текущи проблеми?
- Нямаме структура на показателите на представянето според йерархичните нива във фирмата?
- Нямаме добра комуникационна структура във фирмата и проблеми, които могат да се решат в цеха стигат до висшето ръководство?
- Трудно правим връзка между проблемите в производството и постижението на целите?
- Или просто искаме да разберем как се създава структуриран подход за решаване на проблемите, обвързан с ежедневното управление и представяне на показателите по раличните нива в структурата?
Какво представлява Ежедневното управление на производството (Shopfloor management – SFM)?
Ежедневното управление на производството (SFM) е основен инструмент в производствената система. Чрез него се осигурява визуално представяне на текущите резултати на всички нива на управление на производството, както и се създава структуриран в различни нива процес на решаване на проблемите. Резултатите от работата стават видими за всички – от операторите до висшето ръководство на ежедневна база, и се създава процес на ескалация на проблемите при нужда. Съдейства се малките проблеми да се решават на по-ниско ниво и да не стигат до ръководството.
Чрез обучението:
Ще разберем как да съзадем екипна структура за преглед и анализ на текущи производствени резултати и репортинг на проблеми.
Ще се запознаем с методите за визуализация на резултатите на различните нива на управление.
Ще проиграем в производствена симулация връзката между процеса на решаване на проблеми и подобряване на произвоствените резултати,
Аудитория:
Инженери и специалисти в сферата на качеството и поддръжката. Ръководители от всички нива в производствени, поддържащи и инженерни отдели (мениджъри, н-к смени, екипни лидери). Производствени технолози.
Използвани средства за обучение:
Презентация, включваща примери от българската индустрия, тематични игри, разработване на казуси, дискусии с участниците.